Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać właściwy rozmiar jeansów

2017-08-02
Jak dobrać właściwy rozmiar jeansów
Masz problem z wybraniem odpowiedniego rozmiaru spodni ?
Zastanawiasz się co oznaczają popularne określenia fasonów ?
Nie wiesz jak odczytywać rozmiary ?
Być może szukasz jeansów odpowiednich dla Twojej sylwetki ?
Polecamy poniższy artykuł, który pomoże odpowiedzieć na powyższe pytania.Jeansy męskie to niewątpliwie bardzo popularna forma stylizacji zarówno u kobiet jak i u mężczyzn


O co tak właściwie wchodzi z rozmiarami w spodniach ? 


Nasze rozważania zaczniemy od początku, czyli od wybrania odpowiedniego rozmiaru. Zastanawiasz się czasem co oznacza określenie typu 32/32. Pierwsza liczna to odzwierciedlenie obwodu pasa, druga zaś oznacza długość. Zapewne spytasz jaki rozmiar jest właściwy dla Ciebie jeśli przykładowo Twój obwód w pasie wynosi 88 cm. Otóż odpowiedzi na to pytanie w pewnym sensie nie da się precyzyjnie ustalić, gdyż w zależności od producenta Twoim rozmiarem może okazać się 34/32 lub 31/32. Jaki z tego morał  ? Polecamy przy zakupie jeansów sprawdzać tabele rozmiarów, gdzie podane są dokładne wymiary. W ten sposób masz bardzo wysokie prawdopodobieństwo że wybierzesz właściwą dla siebie parę spodni. No dobrze, pewnie zadajesz sobie pytanie co w takim razie oznacza druga liczba. Jest to określenie długości spodni. Również do tej kwestii zalecamy podchodzić ostrożnie. Dostępne są rodzaje spodni, w których zauważymy rozmiar typu 35. Gdzie więc podana jest długość spodni ? Na to pytanie również nie ma jednej, właściwej odpowiedzi. Należy przeanalizować tabelę rozmiarów gdzie długość jest uwzględniona. 

Regular, slim a może skinny Co to oznacza ? 

Są to określenia które charakteryzują fason spodni. Różnią się szerokością nogawek, co za tym idzie dopasowaniem do budowy ciała.
Skinny- jest to forma najbardziej dopasowanych spodni, które na całości przylegają do ciała.
Slim- jest to również dopasowana forma spodni, jednak dużo mniej niż wyżej wymieniona wersja
Tappered- bardzo popularna wersja spodni, skupia w sobie zwężaną dołem nogawkę, w udach zaś posiada znacznie większy luz. Idealne rozwiązanie dla osób, które mają szersze uda.
Regular- to określenie charakteryzuje spodnie, które na całej długości są proste. Idealne rozwiązanie dla osób, które gustują w klasycznych, prostych fasonach.

Dodatek elastanu w spodniach, czym się charakteryzuje ? 

Spodnie, które w swoim składzie posiadają elastan są elastyczne. W praktyce oznacza to że materiał wykonania może się naciągać. Dla wielu osób jest to duży atut, spodnie są wygodne oraz nie ograniczają ruchów. Warto wybrać w takim przypadku rozmiar, który nie będzie miał zbyt wiele luzu w pasie, gdyż skutkiem mogą być fałdy, które wyglądają mało estetycznie.  Dla pewnej grupy odbiorców spodnie z dodatkiem elastanu to nie plus, a minus. Dla tych osób polecamy jeansy klasyczne, z prostą nogawką, które oczywiście mamy w naszej sklepowej ofercie.

Nasze wskazówki 

Oczywiście na pierwszym miejscu jak zawsze stawiamy wygodę, komfort. Warto jednak pamiętać, że osoby o masywniejszej budowie ciała powinny unikać silnie zwężanych modeli, gdyż efekt może okazać się zupełnie inny od tego zamierzonego. Osoby zaś o długich, chudych nogach mogą bez problemu stawiać na zwężane modele.


pixel