Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Joggery męskie-to już 10 lat

2019-02-13
Joggery męskie-to już 10 lat

Jeszcze kilka lat temu joggery nie były popularnym rozwiązaniem w modelach spodni męskich. To się jednak zmieniło, dziś każdy z nas ma przynajmniej jedną parę tego rodzaju spodni. Jest to idealne połączenie zarówno spodni dresowych, jeansów, chinosów lub bojówek. Ich funkcjonalność jest tak duża że bez problemu założysz je zarówno z koszulą casual jak i t-shirtem. Oczywiście ważnym elementem w ubiorze z joggerami są buty. Jeśli zależy nam na mocnym zaakcentowaniu otoczeniu naszego nowego obuwia to joggery będą do tego idealne. Temat wyboru butów do tego typu spodni nie jest trudny. Większość modeli sprawdzi się w takim połączeniu, zarówno trampki, mokasyny lub sneakersy.

Kto wpadł na ich pomysł
Podobno pierwsze wersje joggerów powstały w 2009 roku w USA. Wtedy najprawdopodobniej pomysłodawcy tego rozwiązania nie spodziewali się, że spodnie zakończone ściągaczem będą tak popularne. Miały one w początkowej wersji łączyć zalety spodni dresowych z modą nieco bardziej casual. Początkowo spodnie te były adresowane do młodszych osób, dziś ta reguła jest już nie aktualna. Niezależenie od wieku joggery są dziś często wybieranym rodzajem spodni.

Rodzaje joggerów
Różnych modeli tego typu spodni nie sposób wymienić. Dla osób gustujących w nieco stonowanych wzorach i kolorach polecamy modele w jednym kolorze, które bezproblemowo dopasują się z pozostałymi elementami ubioru. Dla nieco odważniejszej grupy joggery mogą posiadać wiele naszyć, wzorów lub mieć obniżony krok co nazywamy modelami typu baggy. Joggery mogą mieć boczne kieszenie lub dziury w formie ozdoby. Bardzo popularnym rozwiązaniem są joggery dresowe.

Wygoda
Joggery to bardzo komfortowy w noszeniu rodzaj spodni. W pasie zazwyczaj mają one ściągacz zakończony sznurkiem. Materiał w większości modeli jest elastyczny. Dzięki tym cechom tego typu modele spodni dopasują się bezproblemowo do każdej budowy ciała.
pixel