Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pasek do spodni-zasady noszenia

2019-02-13
Pasek do spodni-zasady noszenia

Pasek męski to teoretycznie prosty element naszego ubioru, służący do zatrzymywania spodni w odpowiedniej dla nas wysokości. Jednak zagłębiając się w ten temat możemy wyróżnić wiele rodzajów, materiałów oraz sposób używania pasków męskich do spodni. Pasek możemy używać zarówno w ubiorze eleganckim jak i typowo codziennym. Niektórzy używają go jedynie w celach ozdobnych, inni zaś cieszą się gdy muszą go nosić, gdyż świadczy to zapewne o utracie zbędnych kilogramów.

Sprawdź polecane przez nas pasy damskie oraz zróżnicowane pasy męskie.

Pasek męski do spodni garniturowych

Najpoważniejszym błędem jest łącznie czarnych butów z brązowym paskiem. Zaleca się wybór czarnego paska do czarnego obuwia wyjściowego. Jeśli chodzi o brązowe buty dobranie identycznego odcienia paska może stanowić problem, dlatego tutaj dopuszczane jest małe ustępstwo. Kolor może nie identyczny, ale bardzo podobny będzie w porządku. Podsumowując warto aby pasek i buty były w zbliżonym do siebie kolorze. Warto wspomnieć o kolorze klamry. Dobrze jeśli jest dopasowana kolorystycznie z dodatkami np. z zegarkiem.
Warto rozważyć zakup paska z automatycznym zapięciem, które bardzo łatwo można dopasować do obwodu pasa. Jego skrócenie także jest bardzo proste. Wystarczy odpiąć klamrę, następnie uciąć pasek i ponownie zapiąć klamrę. Skrócenie jest niezauważalne.

Pasek i spodnie chinosy lub jeansy

Dobranie paska do spodni typu casual nie jest tak restrykcyjne jak do garnituru. Często pasek może urozmaicić nasz wygląd. W przeszłości popularne były paski z dużymi klamrami, jednak aktualnie są już zdecydowanie mniej zauważalne. O ile w spodniach materiałowych, chino pasek powinien mieć zbliżoną kolorystykę do obuwia, tak w jeansach wymóg ten nie jest już restrykcyjny.

Paski parciane, postaw na luz

Dokładnie, paski parciane polecane są do spodni jeansowych, spodni typu chino. Idealnie sprawdzą się w połączeniu ze spodenkami. W tym przypadku nie ma odgórnie wymaganych zasad kolorystycznych. 

Jak zakładamy pasek do spodni

Przyjęto iż paski powinniśmy zakładać od lewej strony. Co to znaczy ? Stojąc z przeciągniętym paskiem z lewej strony powinniśmy mieć klamrę, z prawej zaś końcówkę paska. Zalecana długość to 10-15 cm więcej niż obwód pasa. Pasek powinniśmy zapinać na środkową dziurkę.

pixel