Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Prasowanie- praktyczne wskazówki

2019-07-08
Prasowanie- praktyczne wskazówki


Prasowanie to najprawdopodobniej mało lubiana rzecz, jednak niestety konieczna. Istnieją metody na ułatwienie jak i na utrudnienie tej dobrze nam znanej czynności. Niektóre rzeczy jak np. spodnie, t-shirty nie wymagają od nas dużej precyzji w prasowaniu, inne jak np. koszule mogą powodować niemałe problemy.

Oto kilka naszych porad jak prasować łatwiej, dokładniej oraz szybciej.

1. Zacznij od prawidłowego powieszenia ubrań.
Warto wieszać nasze obrania w momencie kiedy są jeszcze mokre, bez używania nadmiernej ilości spinaczy do ubrań. Nie zaszkodzi jeśli przed powieszeniem rzeczy strzepniesz je. Warto rozwiesić nasze ubrania wzdłuż szwów. Koszule warto powiesić na wieszakach.

2. Wskazówki:
Zrób odpowiednią segregację ubrań w zależności od temperatury, której będziesz używać do prasowania. Dla bezpieczeństwa możesz prasować na lewej stronie. Dzięki temu nasze spodnie, jeansy nie będą się błyszczeć. Dodatkowo ubrania możesz spryskać dla łatwiejszego prasowania. Pamiętaj również:
- sprawdź czy żelazko ma wystarczającą ilość wody
- żelazko powinno być czyste
- jeansy nie lubią wysokiej temperatury prania 
- rozwieszanie ubrań na słońcu może spowodować blaknięcie kolorów

3. Możesz ułatwić sobie niektóre czynności.
Możesz korzystać z ułatwiających prasowanie rozwiązań, chociażby:
- bawełniane szmatki
- płyny służące do łatwiejszego prasowania 
- odpowiednia deska do prasowania, która posiada regulację wysokości, gniazdo elektryczne, podstawkę na położenie żelazka. Deska powinna być z jednej strony zwężana dzięki czemu łatwo wyprasujesz spodnie lub koszule. 

4. Prasowanie koszul.
To być może jeden z trudniejszych elementów do prasowania. Warto pamiętać, aby zacząć od kołnierzyka, następnie rękawy, tył i na końcu przód.

Powodzenia !!!
pixel