Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rodzaje ubiorów

2017-07-24
Rodzaje ubiorów

Często zastanawiasz się jak dopasować ubiór do sytuacji ? Koszula czy t-shirt ? Garnitur a może jednak sportowa marynarka.
Poniższy artykuł pomoże Ci dobrać strój do wydarzenia, a popularne określenia określające rodzaj ubioru będą Ci bliżej znane.


Fotografia przedstawia ubiór typu casual


CASUAL- to za pewne najbardziej popularne określenie. Swoją uniwersalność charakteryzuje tym że możemy go dopasować do wielu okazji. Styl ten charakteryzuje się swobodą, luzem lub odprężeniem. Określenia te jednak nie mogą kolidować ze schludnością, ta bowiem oczywiście jest niepodważalna. Bez problemu ubiór ten możesz założyć na spotkanie z przyjaciółmi, wypad na miasto. Spodnie jeansowe lub materiałowe w różnych odcieniach idealnie będą współgrać z t-shirtem lub koszulą. Sportowa marynarka również może stanowić ciekawe urozmaicenie tego typu stylizacji.

SMART CASUAL- wersja, która stanowi urozmaiconą wersję casual. Polega na bardziej eleganckim ubiorze, jednak stanowczo odbiega od garnituru. Idealnie nada się do pracy lub na szczególne, choć niekoniecznie oficjalne okazje. Sportowa marynarka, sweter, spodnie w różnych kolorach mogą okazać się idealnym rozwiązaniem. Również koszulka polo w połączeniu z butami typu mokasyny oraz eleganckimi spodenkami idealnie odzwierciedlą ubiór smart casual.
 
Fotografia przedstawia ubiór typu smart casual

INFORMAL- ubiór ten charakteryzuje się garniturem w kolorze ciemnym z krawatem oraz koszulą z długim rękawem. Stroje te idealnie nadadzą się na oficjalne przyjęcia, uroczystości lub bankiety.

BUSINESS CASUAL-  jest to mniej elegancka wersja stroju biznesowego. Nie jest tutaj wymagany garnitur, jednak zachowanie elegancji jest oczywiście wymagane.  Panowie mogą odłożyć krawaty na bok, natomiast marynarka w sportowym charakterze dopełni idealnego uzupełnienia.


Fotografia przedstawia ubiór typu business casual

BUSINESS CLASSIC- jest to biurowy strój, który wymaga idealnego dopasowania do okazji. Garnitur w kolorze czarnym lub granatowym, biała koszula sprawia że dobrze dopasowany garnitur do sylwetki może przełożyć się na pozytywne osiągnięcie efektu.   

SEMI-FORMAL- jest to natomiast odzwierciedlenie półprofesjonalnego stroju wieczorowego. Dla Panów idealnie nada się biała koszula w połączeniu z muchą.

FORMAL- najbardziej oficjalny strój, frak znajdzie tu z pewnością swoje przeznaczenie docelowe. Ubiór ten używany jest do ważnych, oficjalnych okazji. 

pixel