Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skarpetki męskie-znajdź swój styl

2019-02-18
Skarpetki męskie-znajdź swój stylSkarpetki męskie to nieodłączny element męskiej stylizacji. Oczywiście można dopuścić sytuacje, gdy nie zakładamy skarpetek jednak w większości są one obowiązkowe. Bywają sytuacje jak np. dobrze znany przykład sandałów, gdzie skarpetki często nie są mile widziane. Garnitur w ciemnych odcieniach w połączeniu z białymi skarpetkami to także, mówiąc delikatnie nie udany duet. Co innego jeśli myślimy o ubarwieniu naszego wyglądu. Kolorowe, wzorzyste modele skarpetek w połączeniu z jeansami, chinosami mogą stanowić świetnie zgraną parę. Jeśli komuś zależy na wyróżnieniu się z tłumu modnym dodatkiem to skarpetki na pewno takim mogą się okazać.

Tak niedawno...
Jeszcze kilka lat temu nasze społeczeństwo z lekkim niedowierzaniem spoglądało na kwestię ozdobnych skarpetek. Dziś nawet osoby u których dominuje konserwatywny styl ubierania decydują się na kolorowe dodatki w postaci skarpetek. Dotyczy to nie tylko osób młodych lecz także starszych. Nie ma w tym już żadnego ,,obciachu'' jak jeszcze niektórzy jakiś czas temu uważali. Spodnie męskie chino lub jeansy będą idealnym uzupełnieniem kolorowych skarpetek. Koszula w stylu casual także stanowić będzie idealne uzupełnienie naszego ubioru.

A co aktualnie ?
Co ciekawe niektórzy decydują się na kolejną nowość związaną ze skarpetkami. Białe, długie skarpetki już bez kolorowych wzorów zakładane wraz ze spodenkami. Dla niektórych to oznaka braku gustu, jednak dziś tak popularne modele skarpetek w kolorowe wzory kiedyś także były wyśmiewane. Dziś duże zmiany w kwestiach ubioru nie dotyczą tylko spodni, bluz, kurtek lub swetrów. Każdy dodatek jak na przykład: skarpetki, sznurówki mogą z powodzeniem urozmaicić nasz wygląd.

O czym warto pamiętać ?

1. Przy spodniach męskich w stylizacjach nieco bardziej wyjściowych skarpetki powinny zakrywać łydki.
2. W cieplejsze dni przy butach typu mokasyny, tenisówki skarpetki jak najbardziej mogą być krótkie, nie wystające powyżej obuwia, czyli popularnie nazywane stopki.
3. Wraz z wyjściowym, eleganckim ubiorem zaleca się dobieranie skarpetek w takim samym kolorze jak spodnie lub obuwie.

pixel