Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Znajdź swój niepowtarzalny styl

2018-02-06
Znajdź swój niepowtarzalny styl
Jak podążać za zmieniającą się modą ?
Czy nosić rzeczy, w których czujesz się źle ?
Jakich błędów unikać ?
Jak poprzez ubiór przedstawić swoją osobowość ? Co zatem zrobić ? Jak znaleźć swój styl ? 

Na początku naszych rozważań warto odpowiedzieć sobie na najważniejsze pytanie. Czy mój ubiór ma stanowić komfort dla mnie ? Czy też chcę się przypodobać innej osobie dlatego noszę ubrania, które specjalnie nie przypadają mi do gustu. Może okazja tego wymaga, abym ubrał spodnie które nie są moimi ulubionymi. Oczywiście na pewne oficjalne wydarzenia, sytuacja wymaga aby wyglądać jak należy. Jednak warto kierować się także zasadą, która nasze własne dobre samopoczucie związane z naszym ubiorem stawia na pierwszym miejscu. 

Znajdź przykład który Cie zainspiruje

Masz może ulubionego aktora, sportowca lub blogera modowego ? Czy podoba Ci się jego styl ? Jeśli nie jesteś urodzonym stylistą warto czasem zasugerować się innymi rozwiązaniami zaczerpniętymi od swoich idolów. Może spodnie zobaczone na zdjęciu w połączeniu z koszulą męską będą strzałem w dziesiątkę. Może zwrócisz uwagę na buty, które idealnie pasują do jeansów męskich i sam znajdziesz podobny model. Małe dodatki, a wielka zmiana 

Czy przywiązujesz wagę do teoretycznie niewielkich rzeczy które wpływają na całokształt ubioru ? Przykładowo zegarek może urozmaicić nasz wygląd, w zależności od jego modelu możemy dodać naszemu stylowi elegancji luz sportowego zacięcia. Kolor naszych sznurówek to często także pomijany aspekt. Jednak nawet taka zmiana w połączeniu z chinosami męskimi może okazać się zauważalna. Skarpetki to także element naszego ubioru, który ostatnio jest częściej zauważalny. Kolorowe wzory mogą dodać jeansom męskim lub chinosom dużego urozmaicenia. 

Jakich błędów nie popełniać ?

Najliczniejsze błędy popełniane u mężczyzn to przeważnie kwestie ubrań wyjściowych. Warto wymienić przykładowo niezbyt dobrze dopasowany garnitur do budowy ciała. Białe skarpetki w połączeniu z czarnym obuwiem wyjściowym na pewno nie będą najlepszym rozwiązaniem. Odnośnie skarpet te także nie będą dobrym rozwiązaniem w połączeniu z sandałami. Brudne buty w połączeniu z eleganckimi spodniami męskimi to także zły przykład.

Bądź sobą poprzez swój ubiór

Każdy z nas ma różną osobowość. Poprzez ubiór w pewien sposób możemy pokazywać światu kim jesteśmy. Nie warto udawać kogoś kto jest nam tak naprawdę obcy. Jeśli źle czujesz się w jasnych odcieniach jeansów męskich lub kolorowych chinosach odpuść je sobie. Jednak pamiętaj, czasami warto zmienić coś w swoim ubiorze. 
pixel